Hillary Clintonová během rozhovoru s prezidentským kandidátem Joem Bidenem naznačila, že politici pro potraty by měli využít krizi coronavirus, aby prosadili vyšší počet potratů

Domů Články Hillary Clintonová během rozhovoru s prezidentským kandidátem Joem Bidenem naznačila, že politici...

Dvojnásobná neúspěšná kandidátka za hlavu státu USA vyjádřila Bidenovi podporu během virtuálního setkání s voliči . Oba zdůraznili svou podporu pro zabíjení nenarozených dětí. Biden také prohlásil , že potraty jsou nezbytnou zdravotní péčí, která se nedá odložit.

Portál PJ Media uvádí, že Clintonová povzbudila pravděpodobného prezidentského kandidáta z řad Demokratů k podpoře „univerzální zdravotní péče,“ která by zahrnovala potraty financované daňovými poplatníky.

„V těchto volbách půjde o hodně,“ řekla Clintonová. „Mělo by se pokračovat v každé formě zdravotní péče – včetně reprodukční péče (potratů) – pro každou ženu v této zemi. Mělo by to být součástí mnohem většího systému, který se nakonec, doufám, že rychle, stane univerzální zdravotní péčí. A tak mohu pouze dodat „Amen“ na všechno, co říkáte. “

Pokračovala: „… bylo by hrozné promrhat tuto krizi, jak říká staré přísloví. Naučili jsme se mnoho o velkých nedostatcích v naší zemi – co se týče zdravotní a ekonomické spravedlnosti. Buďme tedy odhodláni a vyřešme tyto problémy, když se stanete zvoleným prezidentem. “

Biden slíbil, že to bude jeho cílem.

Do dnešní doby Biden nepodporoval zcela plné vládne převzetí kontroly nad zdravotním systémem. Nicméně opakovaně se vyjádřil, že donutí daňových poplatníků financovat potraty, pokud bude zvolen.

Zdravotní plán, který Biden navrhuje, by dostupnost potratů rozšířil . Plánuje tak učinit kodifikaci soudního rozhodnutí v případě Roe v. Wade do federálního práva a uvalením zákazu na státy, které by pak nemohli jakkoli limitovat potraty nenarozených dětí. Stejně by rozšířil Obamacare a přinutil pojišťovny, aby pokrývaly potraty jako nezbytnou zdravotní péči.

V červnu Biden prohlásil, že už víc nepodporuje dodatek Hyde , kterým se zakazuje státní financování potratů. V únoru v Jižní Karolíně přislíbil, že jeden z jeho prvních činů ve funkci prezidenta bude znovuobnovení financování miliardové potratové sítě Planned Parenthood .

Biden hlasuje za pro-potratové zákony již mnoho let. Podporoval prezidenta Baracka Obamy, který byl nejvýraznějším pro-potratovým prezidentem v historii Spojených Států. Jak jeho viceprezident Biden podporoval pro-potratové nařízení administrativy, včetně Obamacare, která nutila křesťanských zaměstnavatele platit za antikoncepci, která může způsobovat potrat.

Biden nedávno uvedl, že bude oddaný v prosazování ústavního práva na potrat a zvrácení Trumpová „útoku a útoku států“ na právo ženy na volbu. Stejně přislíbil úsilí na kodifikaci soudního rozhodnutí v případě Roe v. Wade. Tímto nechvalně známým rozhodnutím Nejvyšší Soud zařadil USA mezi pouze sedm zemí na světě, které umožňují selektivní potraty po 20. týdnu těhotenství.

Překlad Viktória Dandárová

Zdroj: 1

P.S.: Hillary Clintonová děti zabíjí (prozatím se stále vše ještě tutlá) a nebo chce prosadit potraty, jako tu nejlepší možnou volbu. Po jejím boku pracuje na něčem podobném Bill Gates. Na čem, že to pracuje?? PROBUĎTE SE, o žádné zdraví tu nejde a nepůjde!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Přejít k navigační liště