Rusko zvažuje trest až 6 let za urážku hlavy státu. Jak to bude u nás v České republice – jste pro?

Domů Zahraničí Rusko zvažuje trest až 6 let za urážku hlavy státu. Jak to...

Poslanec Státní Dumy RF (parlament) Roman Chuďakov ze strany liberálů Vladimíra Žirinovského (LDPR) předložil návrh zákona O ochraně cti a důstojnosti prezidenta Ruské federace, která počítá s reálným trestem za urážku prezidenta.

Důvodem pro předložení návrhu se staly videoklipy na serveru YouTube, obsahující urážky ruského prezidenta. Není bez zajímavosti, že návrh předložil poslanec opoziční strany, a ne strany Jednotné Rusko, kterou současný prezident Vladimír Putin založil.

Jako základ posloužil analogický zákon z roku 1990 «O ochraně cti a důstojnosti prezidenta SSSR», z doby, kdy byl tehdy v úřadě Michail Gorbačev.

V této souvislosti nelze nevzpomenout na sprostoty hraničící s psychopatií, směřované vůči českému prezidentovi Miloši Zemanovi, zatím jediné hlavě českého státu zvolené národem v přímé volbě. Není už proto na čase, aby někdo v Poslanecké sněmovně přišel s podobným návrhem?

Zdroj: 1

  1. Těším se na toto rozhodnutí, protože urážet hlavu státu tak,jak se děje u nás,je naprosto nepřijatelné.

    0
    • Osobně doufáme, že se takové rozhodnutí uzákoní. Vezmeme-li to kolem a kolem, mělo by to hlavní výhodu a pár nepodstatných..

      0

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Přejít k navigační liště