Třetí oko, jeho funkce a péče

Domů Odhalení Třetí oko, jeho funkce a péče

„Vědci“ díky nálezům na fosilních lebkách zjistili, že první obratlovci měli na temeni umístěno třetí vidoucí oko. Dodnes je toho živoucím důkazem hatérie novozélandská, která žije na naší planetě přes 200 milionů let, nebo tříoký leguán z Madagaskaru. Někteří žraloci nebo dokonce i naše ještěrky a žáby mají zase třetí oko vepředu na čele, pod šupinkou.

U člověka se toto oko postupným vývojem ukrylo do lebky a proměnilo se ve vnitřní třetí oko, které z biologie známe pod názvem epifýza neboli šišinka. Skládá se ze stejných buněk jako původní oko. Je fotosenzitivní, řídí produkci melatoninu a náš vnitřní cyklus. Anatomicky se nachází uprostřed mozku na pomyslné linii mezi ušima a středem čela, kde se setkává s šestou čakrou (je tedy hlouběji v mozku, než si většina lidí myslí).

Poznání východu přineslo mnoho technik, jak s třetím okem pracovat. Jeho existenci však znali již někteří naši předci-mystici. Např. slavný matematik Pythagoras používal k aktivaci třetího oka meditaci s rychlým točením očí nebo speciální pohled do svíce. Karlu IV. zase k aktivaci duchovních schopností sloužila svatováclavská koruna s přesnou konfigurací pečlivě zvolených drahokamů, což mu umožňovalo vládnout podle intuice a vyššího vedení.

Ačkoli nefunguje tak, jak jsme zvyklí, třetí oko rozhodně není slepé. Je přirozenou součástí našeho mozku, našeho já, ale nikdo nás ho nenaučil používat, a tak leží ladem. Jakmile ho ale oživíme, přestaneme se ztotožňovat se svými myšlenkami a emocemi a staneme se jejich nezávislými pozorovateli. Abychom se dokázali oddělit od myšlenek, stačí chvíli setrvat ve třetím oku. Proto se také třetímu oku říká oko moudrosti – pradžňáčakša.

Oddělením od myšlenek získáme vhled, staneme se více intuitivními, vnímavými, moudrými a hlavně vědomými. Kromě intuice nám aktivace třetího oka zvýší „genialitu“, tj. schopnost čerpat z informací mimo náš mozek. O této schopnosti hovořili jak Albert Einstein, tak Nicola Tesla, ale také John Lennon, který skládal hudbu intuitivně.

Postupně získáme i schopnost ochrany, což je původní funkce třetího oka. Je totiž napojené na nejstarší část mozku, na plazí mozek, který nás chrání před nebezpečím. Třetí oko přečte informace z energetického pole, vyšle buď vizuální signál do vizuálního kortexu a my jej uvidíme, nebo vyšle signál do břicha (silné pocity v břiše), nebo něco prostě víme a nepochybujeme o tom. Důležité je také naučit se tyto signály správně dekódovat.

Zdroj: Mohendžodáro a aktivace třetího oka – Monika Sičová (Meduňka 7/2019)

Šišinka mozková

Čistíte si zuby? Opravdu důkladně a pravidelně? Klasickou zubní pastou doslova totiž likvidujete funkci své šišinky mozkové, která na úkor tomuto procesu tvrdne a vápenatí, dalo by se říci. Je to další ze skrytých taktik PT (pseudotvůrců), jak omezovat a omezit lidské vědomí.

Chyba není ve vás, ani vaší péči o ústní hygienu ale působení fluoru, kterým je to celé zapříčiněno, a který vdechujete, cítíte při vdechování.

Jak odvápnit vaši šišinku mozkovou, jej dovednost a aktivace třetího oka – Ralph Smart

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Přejít k navigační liště