VIDEO: John F. Kennedy o tajných společnostech, utajování relevantních skutečností před veřejností, nebezpečí cenzury a důležitosti svobody slova a projevu

Domů Video VIDEO: John F. Kennedy o tajných společnostech, utajování relevantních skutečností před veřejností,...

Vzhledem ke stále důrazněji snahy vlád, korporací, korporátních médií a sociálních sítí ohrožovat svobodné myšlení lidí a vyjadřování vlastních názorů, dáváme do pozornosti čtenářům zásadní projev zavražděného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho.

V dubnu 196I pronesl 35. prezident Spojených států John F. Kennedy před vydavateli tisku zásadní projev, ve kterém se vyjádřil i ke snahám cenzurovat nepohodlné názory:

„Bez diskuse a bez kritiky žádná administrativa ani země nemůže být úspěšná – a žádná republika nemůže takovýmto způsobem přežít. Proto athénský zákonodárce Solón prohlásil za zločin, pokud se občan stráni kontroverze. Proto je i naše tisk chráněná Prvním dodatkem – jako jediný podnik v Americe je zvlášť chráněn ústavou. Ne bavit a bavit, ne zdůrazňovat triviálnost a sentiment, ne dávat veřejnosti pouze to, co chce … ale informovat, vzdělávat, burcovat, zrdkadliť, formulovat a zdůrazňovat naše nebezpečí a naše příležitosti, naznačit naše krize a naše rozhodnutí, vést, formovat , vzdělávat a někdy dokonce rozzlobit si veřejné mínění. “

Celý projev – JFK o tajných společnostech, utajování relevantních skutečností před veřejností, nebezpečí cenzury a důležitosti svobody slova a projevu:

Přepis projevu v angličtině ZDE.

Zdroj: 1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Přejít k navigační liště